List of Retro Characters/Vehicles: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 3: | Line 3: | ||
! {{opt|Game}} !! {{opt|Name}} !! {{opt|Author}} | ! {{opt|Game}} !! {{opt|Name}} !! {{opt|Author}} | ||
|- | |- | ||
|[[Super Mario Kart]] | | [[Super Mario Kart]] | ||
|[[Donkey Kong Jr.]] | | [[Donkey Kong Jr.]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=10|[[Mario Kart: Double Dash!!]] | | rowspan=10|[[Mario Kart: Double Dash!!]] | ||
|[[Birdo]] | | [[Birdo]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Baby Mario]] | | [[Baby Mario]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Baby Luigi]] | | [[Baby Luigi]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Paratroopa]] | | [[Paratroopa]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Diddy Kong]] | | [[Diddy Kong]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Bowser Jr.]] | | [[Bowser Jr.]] | ||
|{{yes|[[The Big Blur]]}} | | {{yes|[[The Big Blur]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Waluigi]] | | [[Waluigi]] | ||
|{{yes|[[user:PabloMK7|PabloMK7]]}} | | {{yes|[[user:PabloMK7|PabloMK7]]}} | ||
|- | |- | ||
|[[Toadette]] | | [[Toadette]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[Petey Piranha]] | | [[Petey Piranha]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[King Boo]] | | [[King Boo]] | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan= | | rowspan=4| [[Mario Kart Arcade GP]] | ||
| | | Blinky | ||
|{{no|None}} | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|[[ | | [[Pac-Man]] | ||
|{{ | | {{no|None}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=4|[[Mario Kart Wii]] | | Ms. Pac-Man | ||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[Robo Mario]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| rowspan=2|[[Mario Kart DS]] | |||
| [[Dry Bones]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[R.O.B.]] | |||
| {{yes|[[NintendoGameTube]]}} | |||
|- | |||
| [[Mario Kart Arcade GP 2]] | |||
| [[Mametchi]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| rowspan=4|[[Mario Kart Wii]] | |||
| [[Baby Peach]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[Baby Daisy]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[Funky Kong]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[Dry Bowser]] | |||
| {{no|None}} | |||
|- | |||
| [[Mario Kart Arcade GP DX]] | |||
| Don-chan | |||
| {{no|None}} | |||
|} | |} | ||
[[Category:List]] | [[Category:List]] |
Revision as of 20:39, 9 December 2019
New Characters
Game | Name | Author |
---|---|---|
Super Mario Kart | Donkey Kong Jr. | None |
Mario Kart: Double Dash!! | Birdo | None |
Baby Mario | None | |
Baby Luigi | None | |
Paratroopa | None | |
Diddy Kong | None | |
Bowser Jr. | The Big Blur | |
Waluigi | PabloMK7 | |
Toadette | None | |
Petey Piranha | None | |
King Boo | None | |
Mario Kart Arcade GP | Blinky | None |
Pac-Man | None | |
Ms. Pac-Man | None | |
Robo Mario | None | |
Mario Kart DS | Dry Bones | None |
R.O.B. | NintendoGameTube | |
Mario Kart Arcade GP 2 | Mametchi | None |
Mario Kart Wii | Baby Peach | None |
Baby Daisy | None | |
Funky Kong | None | |
Dry Bowser | None | |
Mario Kart Arcade GP DX | Don-chan | None |